ERG Spółka Akcyjna

Ostatnie notowanie

51,60

 

 

  • Kurs odniesienia
  • Kurs otwarcia
  • 51,60 zł
  • Brak danych

+ Notowania z dnia 14 marca 2018 (09:00:00)

30 czerwca 2010

Szansa na dalszy rozwój

Według ekspertów polski przemysł tworzyw sztucznych pomimo spowolnienia w europejskiej i światowej gospodarce ma szanse na dalszy rozwój. Najwięcej tworzyw sztucznych idzie w naszym kraju na opakowania (33 proc.). Potem pod względem zastosowań kolejne miejsce zajmują budownictwo (29 proc.) i motoryzacja (6 proc.).

Jednym z beneficjentów odbudowującego się rynku jest spółka ERG SA z Dąbrowy Górniczej. O aktualnej sytuacji w branży i spółce rozmowa z prezesem zarządu Maciejem Błasiakiem.

Jaka jest obecnie sytuacja na rynku opakowań?

Jeżeli chodzi o zamówienia i sprzedaż to jest lepiej niż rok temu. Sytuacja jest jednak daleka od pełnej stabilizacji. Przede wszystkim od kilku miesięcy marże na rynku utrzymują się na bardzo niskim poziomie. To widać w wynikach wszystkich podmiotów z naszej branży. Z jednej strony praktycznie w sposób ciągły od 18 miesięcy rośnie cena podstawowych surowców do produkcji, z drugiej bardzo trudne jest przełożenie tych wzrostów na wyższe ceny produktów. Przez ostatnie miesiące na rynku bardzo nasiliła się konkurencja i niestety prym wiedzie konkurowanie ceną, co powoduje bardzo dużą presję na obniżanie marż. Tymczasem ceny surowców PE i PP wzrosły w tym czasie średnio z 700 do ponad 1300 euro za tonę. 

czytaj dalej ...

Poczta korporacyjna